Přírodní praní

Vajíčka Na Praní A Sušení EcoEgg

Prací vajíčka EcoEgg jsou plnohodnotnou zelenou náhradou chemických pracích prostředků či aviváží. Vajíčko stačí jednou za 4 měsíce naplnit minerálními perličkami, vhodit do bubnu pračky (případně sušičky) a sledovat jeho prací účinky. Prací vajíčka jsou navíc vhodná na všechny druhy a typy prádla – nemusíte tedy řešit, zda máte použít prací prostředek na bílé, barevné či černé prádlo. EcoEgg vajíčko nejen efektivně vypere, ale dokáže i krásně provonět prádlo v pračce.

Jak funguje prací vajíčko?

Miliony domácností po celém světě už objevily sílu a kouzlo roztomilého hypoalergenních vajíček na praní prádla od společnosti EcoEgg. Není se čemu divit – je velmi malé, ekologické, ekonomické a také velmi praktické. Nasypete pár kuliček do skořápky a máte nejméně na 4 měsíce vystaráno – nebudete potřebovat žádný prášek na praní ani drahé aviváže. A v čem že spočívá ten trik, který obměkčí i velmi tuhá vlákna?

Peletková náplň vajíčka

Prací úřinky vajíček má na svědomí jejich peletková nápň obsahující prací perličky, které efektivně využívají fyzikální vlastnosti vody a vytvářejí silnou čistící pěnu. Konkrétně bílé minerální pelety ionizují molekuly kyslíku ve vodě a mění její pH. Voda se tak během praní mění na zásaditou, což napomáhá přirozenému změkčení prádla a umožňuje proniknout do hloubky vlákna. Černé turmalínové perličky po kontaktu s vodou potom odstraňují z prádla všechny nečistoty. Každá prací kulička tak plní veledůležitý úkol – upravit zásaditost vody, najít všechny nečistoty a ihned je zlikvidovat, a navíc příjemně provonět každou nitku prádla. Tyto perličky dostanete v každém balení s vajíčkem, a pokud vám dojdou, dokoupíte je podle potřeby zvlášť.

Pomáhá i tvar vajíčka EcoEgg

Velmi důležitou roli při praní hraje i zaoblený tvar vajíček, který umožňuje klouzání vajíčka mezi prádlem tak příhodně, že rozvíří a vypudí veškeré nečistoty z látky. O zbytek se potom postarají perličky, které špínu rovnou odstraní. Navíc je vajíčko EcoEgg díky svým oblým tvarům velmi šetrné a nikdy tak žádné oblečení nepoškodí. Praní s vajíčkem EcoEgg je nejvíce efektivní pro běžně znečištěné oblečení a textil – u silně znečištěného prádla je lepší použít jinou metodu praní. Maminky jistě uvítají spojení značky EcoEgg s dětskými látkovými plenami a sportovci pak s funkčním oblečením.

Skvělý způsob jak provonět prádlo

Náplň pracích vajíček EcoEgg prádlo nejen dokonale vypere, ale také příjemně provoní – pokud si tedy zvolíte variantu obsahující některou z vůní. K dispozici jsou perličky, které dodají prádlu vůni čerstvé bavlny – stojí za tím ideální kombinace esenciálního oleje z pačuli, květů kosatce, vanilky a rostlinného pižma. Vybrat si mlůžete i vůni jarních květů, kterou produkuje esenciální olej z jalovce, růže, maliny a brusinky. A pokud si žádnou vůni nevyberete, mlůžete jednoduše zvolit náplň bez vůně – v tomto případě bude prádlo vonět zkrátka jako čerstvě vyprané prádlo, navíc bude vyhovovat i nejtěžším alergikům.

Kdy vyměnit náplň vajíčka

Prací vajíčko stačí doplnit novou náplní přibližně jednou za 4 měsíce (zhruba po 70 cyklech praní), když perličky zmenší svůj objem na polovinu nebo když klesnou přibližně 1 cm pod okraj větší půlky vajíčka. Černé perličky se zmenšují pomaleji, takže je stačí zkontrolovat cca jednou za půl roku. Obecně platí, že čím tvrdší vodu používáte, tím rychleji se prací kuličky budou zmenšovat.

EcoEgg vajíčka do sušičky

Věděli jste, že prací vajíčko EcoEgg má podobně vykutálené dvojče, které je určené pro efektivnější sušení prádla? Ecoegg vajíčka na sušení mají členitou strukturu vnějšího povrchu, díky níž prádlo v sušičce perfektně načechrají a dokonale změkčí, a to bez použití aviváže či jiných prostředků. V balení najdete hned dvě vajíčka, pomocí nichž můžete celkovou dobu sušení prádla zkrátit až o skvělých 28 %. I do těchto vajíček lze vkládat vonné tyčinky se svěžím aroma přírodních esenciálních olejů, které prádlo navíc dokonale provoní. Vůně jsou decentní a vhodné i pro alergiky či osoby trpící na nejrůznějšími ekzémy.

Jak používat prací vajíčka EcoEgg (Návod)

  1. Před prvním použitím EcoEgg vajíčka pračku vyčistěte – vyvařte na 90 stupňů naprázdno s octem nebo kyselinou citronovou. Odstraníte tak dokonale zbytky pracího prášku.
  2. Do vajíčka nasypte balení bílých a černých perliček podle vašeho výběru.
  3. Vajíčko zavřete a pootočením uzamkněte.
  4. Vložte vajíčko do bubnu pračky, ideálně doprostřed prádla. Jedno vajíčko vystačí na 6 kg prádla. Jestli máte větší hromádku, hoďte tam vajíčka dvě, ona už si poradí.
  5. Nepřidávejte žádné další prací prostředky, aviváž, ocet ani máchadlo – snížili byste efektivitu praní a znehodnotili perličky!
  6. Výjimku má změkčovač vody – použijte ho, pokud máte doma tvrdou vodu. Ta totiž snižuje účinek EcoEgg vajíček.
  7. Perte minimálně na 30 a maximálně na 60 stupňů, ať nemáte vajíčka míchaná.
  8. Pokud chcete prát více várek za sebou, můžete bez obav použít stejné vajíčko několikrát.
  9. Po vyprání nechte uzavřené vajíčko volně vyschnout na místě, kam nedosáhnou zvídavé dětské ručičky ani mlsné psí tlamičky.
  10. Jednou za čas zkontrolujte hladinu perliček a doplňte je, když zmenší svůj objem na polovinu. To je ale zpravidla nejdříve po 4 měsících od prvního použití.